« Nová Éira komunikace s občany pro města a obce | Hlavní | Sitewell Eira nově podporuje prohlížeč Safari »

Černošice na dlani

Zahradní město Černošice na Praze západ otevírá nové digitální dveře radnice pro své obyvatele a návštěvníky. Postupně zveřejňuje veškeré veřejně přístupné mapy, plány, dokumenty a důležité kontakty.
Portál Černošice@EIRA umožňuje kvalitní obousměrnou komunikaci obyvatel s městem. (mapy, infrastruktura, územní plány, projektové záměry, smlouvy, veřejné zakázky). Registrovaní uživatelé mohou hodnotit a komentovat jednotlivé záměry a dokumenty města, využít připravené desítky přehledných map a nebo si sami mohou namíchat své vlastní mapové pohledy podle svých osobních potřeb. 05_Cernosice_v_souvislotech_ÚPVÚC_StrK

Autorizovaní občané města mohou hodnotit a komentovat projektové záměry města, nápady, plány, nové vyhlášky, smlouvy a připravované změny ve městě. Díky tomu je možná perfektní zpětná vazba. Zastupitelé, rada města, pracovníci úřadu a občané konečně tvoří jeden tým, který může spolupracovat online na jednotném portálu.

Přímo v aplikaci je možné hlásit nepořádek ve městě a havárie na infrastruktuře Černošic pomocí snadného označení v mapě.

Černošice jsou prvním skutečně transparentním městem v České republice. Portál Černošice@EIRA je důležitou součástí strategie nového vedení města vedeného starostou Filipem Kořínkem. Černošičtí voliči vyměnili v říjnových volbách naprostou většinu zastupitelstva a zvolili nové tváře do vedení města (podrobnosti zde). Přesně ve stylu volebního hesla "Vše na internet a nekrást" město uveřejňuje nejen ze zákona povinné údaje, ale i ostatní důležité dokumenty. Pro množství dokumentů, které město publikuje byl stávající postup přes klasické stránky velmi časově a kapacitně náročný s nízkou srozumitelností. Platforma Sitewell Eira Express umožňuje městu pracovat jako jeden tým, řídit v databázi veškeré dokumenty, včetně jejich schvalování a snadno publikovat i velké množství dokumentace přímo na Internet. Klíčové dokumenty, týkající se konkrétní lokality jsou pak lokalizované přímo v mapě. Tak lze snadno nalézt rozhodnutí města vázané k místu, kde žijete a nemusíte prolézat štosy souborů a oznámení o rozhodování a dění na radnici.

Nyní mají lidé vše v jedné zabezpečené aplikaci. Nové dokumenty jsou ihned po schválení dokumentu publikovány na internet. Eira umožňuje registrovaným uživatelům, využívat fultextové hledání v profilových kartách dokumentů, kontaktech a mapách o území.

Aplikace EIRA pro Černošice je dostupná ve zkušebním provozu na https://cernosice.eira.cz

Facebook komentáře | Přepnout na klasické komentáře (0)

EIRA ukázkové agendy CZ

  • Portál www.BezvaZeme.cz pomáhá Česku
    v týmu BezvaZeme s cílem udělat z České republiky nejlepší místo pro život na světě! Jak přes web, tak z mobilních dotykových zařízení na Androidu mohou lidé monitorovat kritická místa, realizované projekty a podělit se s ostatními o to, co se jim líbí/nelíbí a co se jim samotným opravdu povedlo.
  • Ukázkové Eira městečko Černošice na dlani
    Zahradní město Černošice na Praze západ ukazuje nové digitální dveře radnice pro své obyvatele a návštěvníky. Zveřejňeny jsou vybrané veřejně přístupné mapy, plány, dokumenty a kontakty. Portál Černošice@EIRA umožňuje kvalitní obousměrnou komunikaci obyvatel s městem. (mapy, infrastruktura, územní plány, projektové záměry, smlouvy, veřejné zakázky) a umožnuje z webu i mobilu hlásit vady, výtluky, nepořádek, ... pro další vyřízení úřadem.