« září 2011 | Hlavní stránka

Archiv listopad 2011

Nová Eira release 2012

Sitewell Eira r2012 přináší v nové generaci mnoho převratných novinek a principů pro zlepšení efektivity práce s informačními systémy a týmovou spolupráci

 1. Souvislosti™ (Contexts) klikat na odkazy na webovkách umíte, tak proč si neprovázat v týmové agendě co s čím souvisí stejně snadno. Ušetříte tím nervy, čas i energii. Svět již není dvourozměrný, jak již věděl Aristoteles, tak proč pořád berete informace je ve dvou rozměrech?
 2. 2D&3D ePasportizace™ majetku se nyní dá zvládat s grácií, tak proč pořád valíte na porady ty gigantické plachty? Inteligentní popojení informací, map a 3D modelů nebylo nikdy přehlednější.
 3. Multidokument™ přináší víc tříd s pravidly dle druhů obsahu a jejich odvozování, každá kategorie dokumentů se může řídit vlastními pravidly:-)
 4. TeamSec™ týmové pozice řídí práva a chování aplikací dle kategorií a druhů záznamů, konečně můžete přepínat aplikaci dynamicky podle své aktuální potřeby, ale přitom neustále vidíte pořád vše, k čemu máte oprávnění přístupu...
 5. giIS™ principy - několik tradičních GIS aplikací si nyní hravě sami uspořádáte pod jednu střechu, nastavíte si práva dle územního omezení či kategorií označení v mapách a nezešílíte ze spouštění neustále jiného ovládání.. My své uživatele nemučíme neustále novým nestandardním ovládáním objeveným v pravěku jako druzí;-)
  1. Na úrovni Oblasti zájmu (giSite) si sami určíte rozsah zájmového území
  2. Případem užití (giUseCase) vyladíte aplikaci na míru a nastavíte si její chování a pravidla pro označování jevů přímo v mapě
  3. Míchání vlastních mapových pohledů (giMapView) je možné přímo přes web, nebudeme Vás trápit scripty, parametry a konfigurací v souborech. Stačí umět myškou ovládat drag&drop.
  4. Zdroje geografických dat jsme pro Vás předpřipravili do katalogu, anebo si požádejte svého správce ICT, ať Vám je sám v Eira přednastaví.
 6. Microplikace a šablony karet portálu Eira Vám umožní všem členům týmu připravit rozložení přesně na míru dle jejich potřeb a aktuální role.
 7. ContextGuide™ Prémiové funkce si necháváme pro prémiové zákazníky, tak nás omluvte, že ne vždy vše na sebe povíme:-)

Mobilní verze Eira pro Android nově s mapami

Sitewell Eira Team je nyní volně dostupná ke stažení na Android Marketu ZDARMA. Rozličené mapy zdarma v jedné aplikaci na Adnroid MarketAplikace mobilní Eira pro mobilní zařízení Android umožňuje snadno sdílet týmové kontakty a přidávat fotografie jako označení přímo do map. Různé mapy v jedné aplikaci na jednom místě. Registrace účtu ZDARMA na https://eira.cz!

 • máte přístup k veřejným mapám přímo z mobilu/tabletu včetně
  • přesné a aktuální katastrální parcelní mapy nad leteckou ortofoto mapou, anebo nad Open Street mapou aj.
   • výhodou katastrálky v souřadném systému S-JTSK (lokální přesný pro ČR) je mnohem větší přesnost rozlišení než verze v souřadném systému WGS (world global primárně pro GPS)
   • orotofoto - letecká mapa je garantována úřady ČR a aktualizuje se vždy 1/3 území ročně. Snímkování probíhá pravidelně v tříletém cyklu, od 1. dubna 2010 jsou k dispozici aktualizovaná ortofota jedné třetiny republiky - tzv. Pásmo východ v rozlišení 0,25m. Přehledka postupu barevného snímkování 2010-2012 zde.
  • po ťuknutí do mapy se automaticky otevírá nahlížení do katastru ČR
  • je možné ovládat viditelnost vrstev pro větší přehlednost a rychlost
  • uživatelé prémiových cenových plánů, kteří jsou na @Eira si sami mohou míchat mapy na míru - pro Váš tým či vlastní agendu na Eira
 • mapy lze pohodlně přepínat, nemusíte mít pro více typů map různé aplikace!
 • rychle můžete vkládat fotky jako označení do mapy roztříděné do kategorií
 • užíváte aktuální kontakty přímo z Eira Agendy (firmy&lidi), včetně vztahů a detailů

EiraTeamMarketAndroid

Chcete být @Eira? Další možnosti, varianty, verze aplikace a přínosy zde.

EIRA ukázkové agendy CZ

 • Portál www.BezvaZeme.cz pomáhá Česku
  v týmu BezvaZeme s cílem udělat z České republiky nejlepší místo pro život na světě! Jak přes web, tak z mobilních dotykových zařízení na Androidu mohou lidé monitorovat kritická místa, realizované projekty a podělit se s ostatními o to, co se jim líbí/nelíbí a co se jim samotným opravdu povedlo.
 • Ukázkové Eira městečko Černošice na dlani
  Zahradní město Černošice na Praze západ ukazuje nové digitální dveře radnice pro své obyvatele a návštěvníky. Zveřejňeny jsou vybrané veřejně přístupné mapy, plány, dokumenty a kontakty. Portál Černošice@EIRA umožňuje kvalitní obousměrnou komunikaci obyvatel s městem. (mapy, infrastruktura, územní plány, projektové záměry, smlouvy, veřejné zakázky) a umožnuje z webu i mobilu hlásit vady, výtluky, nepořádek, ... pro další vyřízení úřadem.